ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK ALBERTIRSAI FIÓKTELEP
Albertirsai fióktelep
- Általános rendelkezések
Jelen Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban: ÁSZF) célja, hogy egységes szerkezetben meghatározza, a Brahmayurveda Center Korlátolt Felelősségű Társaság (cégjegyzékszám: 01-09355132; adószám: 27344994-2-42; székhely: 1101 Budapest, Expo tér 5-7; továbbiakban: Vállalkozás) 2730 Albertirsa, Kossuth Lajos utca 2. címen működő fióktelep alatt nyújtott szolgáltatására vonatkozó szabályait.
- Fogalmak
Vállalkozás: A Vállalkozás a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. Törvény alapján az alábbi tájékoztatást adja a Vállalkozás adatairól:
Név: | Brahmayurveda Center Korlátolt Felelősségű Társaság |
Székhely: | 1101 Budapest, Expo tér 5-7 |
Panaszügyintézés helye: | 1065 Budapest, Podmaniczky u. 18 2730 Albertirsa, Kossuth Lajos u. 2 |
Internetes cím: | https://brahmayurveda.com/ |
Elektronikus levelezési cím: | panasz@brahmayurveda.com adatvedelem@brahmayurveda.com info@brahmayurveda.com |
Telefonszám: | +36 30 255 2508 |
Fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.
Panasz: olyan kérelem, amely egyéni jog- vagy érdeksérelem megszüntetésére irányul, és elintézése nem tartozik más – így különösen bírósági, közigazgatási – eljárás hatálya alá. A panasz javaslatot is tartalmazhat.
Szolgáltatás: termék, ingatlan vagy vagyoni értékű jog értékesítésén kívül minden olyan – ellenszolgáltatás fejében végzett – tevékenység, amely a megrendelő, illetve megbízó igényének kielégítésére valamely eredmény létrehozását, teljesítmény nyújtását vagy más magatartás tanúsítását foglalja magában
Békéltető testület: tartós alapon létrejött, a fogyasztói jogviták alternatív vitarendezési eljárás keretében történő rendezésével foglalkozó szervezet, amelyet az e törvényben meghatározott szerv
(személy) nyilvántartásba vett
III. Általános szerződési feltételek
Szolgáltatásaink igénybevételeinek szabályai az alábbiakban kerülnek összefoglalásra.
- Foglalás
Minden szolgáltatásunkra lehetőség van személyesen vagy telefonon (+36 30 223 4062) időpontot foglalni. Ezen foglalások mind e-mailben, mind sms üzenetben megerősítésre kerülnek a vendégeink számára.
Ezen felül a Vállalkozásunk lehetőséget biztosít elektronikus formában is időpont foglalásra. Elektronikus formában, a Vállalkozás honlapján Krishna Kumar-hoz van lehetőség kizárólagosan időpontot foglalni konzultációra, valamint kontrollra és védikus asztrológiára.
Szolgáltatásaink elsődlegesen személyre szabottan meghatározott kezelési program alapján történnek. Ennek eredményeképpen minden kezelést meg kell előznie egy előzetes állapotfelmérésnek, ahol ayurvedikus gyógyítóink személyre szabottan meghatározzák a célzott és ajánlott kezelési programot.
Előzetes állapotfelmérés és kezelési terv nélkül mindösszesen az alábbi szolgáltatásunk vehető igénybe: masszázsok kivéve a részkezelések
- Részvétel kezeléseken és konzultáción
Vendégeink kötelesek minden időpont előtt legalább 5-10 perccel korábban megjelenni. Amennyiben a Fogyasztó késve jelenik meg a kezeléseken, akkor a kezelés időtartama megrövidül a késés tartamával.
Vállalkozásunk kifejezetten fenntartja a jogot magának, hogy megtagadja a szolgáltatás nyújtását, amennyiben a Vendég ittas vagy bódult állapotban jelent meg.
Minden Vendég köteles előzetesen jelezni, amennyiben a konzultáció óta egészségügyi állapotában jelentős változás állt be, illetve amennyiben várandós, műtét, bőrbetegség, nyílt seb, kezelés alatt áll (kemo, sugár).
Vendégeink kötelesek előzetesen jelezni az esetleges ételallergiájukat és -intoleranciájukat.
Vendégeink kötelesek a Pihenőházba történő bejelentkezés során bemutatni személyazonosító okmányukat (személyazonosító igazolvány vagy fényképes vezetői engedély, lakcímkártya, útlevél).
Vendégeink a Pihenőházban történő tartózkodás során betartani a Pihenőház házirendjét.
- Fizetés és lemondás
A kezelési programok kifizetése megtörténhet alkalmanként vagy előzetesen.
A kezelés lemondása eredményeképpen nem áll módunkban készpénzben visszatéríteni a kifizetett összeget.
- Ajándékkártya vásárlása
Ajándékkártyáink meghatározott címletekben megvásárolhatók és egy évig beválthatóak akár budapesti központunkban, akár a Brahmayurveda Pihenőházban Albertirsán. Ajándékkártya vásárlására kizárólag személyesen van lehetőség. Az ajándékkártyák kizárólag a humán-egészségügyi szolgáltatásainkra (konzultáció, kontroll, kezelések (masszázsok)) válthatók be, termékeinkre és egyéb szolgáltatásainkra (ideértve különösen, de nem kizárólagosan a lágycsontkovácsolást, az asztrológiát, a jógát és a mediációt) nem. Készpénzre nem váltható.
- Panaszkezelési rendelkezések
- Szabályzat célja
Jelen ÁSZF-ben foglalt panaszkezelési rendelkezések (továbbiakban: Szabályzat) célja, hogy egységes szerkezetben meghatározza és egyértelműen tájékoztassa a fogyasztókat a Brahmayurveda Center Korlátolt Felelősségű Társaság által nyújtott szolgáltatások eredményeképpen felmerülő esetleges panaszok kezelésének elveiről és elbírálásának módjáról.
- Panaszkezelés elvei
A Vállalkozás kifejezett célja, hogy minden panaszt teljeskörűen, a fogyasztói érdekek figyelembevételével kivizsgálja és arról mihamarabb visszajelzést adjon a Fogyasztónak.
A Vállalkozás törekszik arra, hogy az esetleges vitákat, valamint panaszokat elsősorban békés úton zárja le. Vállalkozásunk a kivizsgálás során kifejezetten törekedik az egyenlő bánásmód megtartására, valamint a kezelt személyes adatok védelmére és a diszkrét ügyintézésére.
- Szabályzat hatálya
Jelen Szabályzat hatálya kiterjed minden olyan írásbeli vagy szóbeli bejelentésre, amely a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény alapján panasznak minősül.
- Bejelentések kezelése és kivizsgálásának módja
Tájékoztatom a T. Fogyasztókat, hogy a Vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó panaszát szóban vagy írásban közölheti a Vállalkozással az alábbiak szerint.
A fogyasztónak lehetősége van panaszát magyar vagy angol nyelven megtenni.
- Szóbeli panasz
A szóbeli panaszt a Vállalkozás azonnal megvizsgálja és amennyiben erre lehetősége van a helyszínen szükségszerűen orvosolja.
Ha a Fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Vállalkozás a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni.
- Írásbeli panasz
Írásbeli panaszt tehet a vállalkozás az alábbi címek bármelyikén:
Elektronikus levelezési cím: | panasz@brahmayurveda.com |
Telefonszám: | +36 30 255 2508 |
Kérjük a panaszban törekedjen a panasszal érintett eset tényállásának teljeskörű meghatározására, annak érdekében, hogy a panasz mihamarabb kivizsgálásra kerüljön.
Az írásbeli panaszt a vállalkozás a beérkezését követően harminc napon belül írásban érdemben igazolható módon megválaszolja, valamint intézkedik annak közlése iránt.
Tájékoztatom, hogy a T. Fogyasztónak lehetősége van a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testületekhez fordulni Vállalkozásunkkal fennálló vita esetén.
A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.
A vármegyei békéltető testületek az alábbi linken érhetőek el: https://bekeltetes.hu/udvozlo
A békéltető testület minden vármegyében működik, a Vállalkozás II. pontban megjelölt szolgáltatási helyeinek közvetlen közelében az alábbi békéltető testületek érhetőek el:
- Budapesti Békéltető Testület o levelezési cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
- e-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu o telefon: 06-1-488-2131 o honlap cím: bekeltet.bkik.hu
- Pest Vármegyei Békéltető Testület o levelezési cím: 1055 Budapest, Balassi Bálint utca 25. IV/2.
- e-mail cím: pmbekelteto@pmkik.hu o telefon: 06-1-792-7881
- honlap cím: www.pestmegyeibekelteto.hu
Továbbá a Fogyasztónak lehetősége van panaszával az alábbi szervekhez fordulni:
- illetékes bíróság előtt peres eljárás megindítása;
- Fogyasztóvédelmi Hatóság (jogszabálysértés esetén); elérhetőség: https://fogyasztovedelem.kormany.hu/#/nyitolap
- Termékpanaszok
A Vállalkozás a kellékszavatossági, valamint termékszavatossági jogok vonatkozásában az alábbi tájékoztatást adja:
- Kellékszavatossági jogok
Milyen esetben élhet Ön a kellékszavatossági jogával?
Ön a Vállalkozás hibás teljesítése esetén a Vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg Önt kellékszavatossági igénye alapján?
Ön – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását, vagy a hibát a vállalkozás költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja, vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Fogyasztó és vállalkozás közötti – ingó dolognak minősülő áru adásvételére, digitális tartalom szolgáltatására vagy digitális szolgáltatások nyújtására irányuló – szerződés esetén Ön a kellékszavatossági jogai gyakorlása keretében a hibát a vállalkozás költségére maga nem javíthatja ki, illetve mással sem javíttathatja ki azt. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a vállalkozás adott okot.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön kellékszavatossági igényét?
Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívom a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?
Ön a Vállalkozással szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?
A teljesítéstől számított egy éven belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a Vállalkozás nyújtotta. A teljesítéstől számított egy év eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
- Termékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?
Ingó dolog (termék) hibája esetén Ön – választása szerint – az 1. pontban meghatározott jogát vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?
Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül a termék hibásnak?
A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét Ön a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Felhívom figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
- Záró rendelkezések
Jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben a magyar jogszabályok, elsődlegesen a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény szabályai az irányadóak.
Kelt: Budapest, 2023. augusztus 1. napja
……………………………………….
Brahmayurveda Kft.
Vállalkozás képviseletében
Világi Szidónia
Ügyvezető Igazgató